Dlaczego warto trzymać buty w szafkach?

Wysłany przez: Kuba Kowalski W: Funkcjonalny Przedpokój Na: poniedziałek, stycznia 29, 2018 Komentarz: 0 Uderzać: 3981

Każda kobieta marzy o tym, by mieć jak najwięcej butów. Najlepiej każdy fason i to w każdym kolorze. Ale gdzie te buty trzymać, jak ciągle pojawiają się nowe zdobycze. Odpowiednie przechowywanie butów wpływa na ich wygląd, zapobiega przebarwieniom i odkształceniom.

Dobrym rozwiązaniem na przechowywanie obuwia jest szafka na buty. Na początku najlepiej posegregować buty od tych, w których chodzimy najczęściej, aż po te, które ubieramy na specjalne okazje i sporadycznie. Zanim je schowamy, należy najpierw je dokładnie wyczyścić i wysuszyć. Jeżeli tego nie zrobimy, to mogą powstać różne zacieki, a obuwie nie będzie się już ładnie prezentować. Możemy je przechowywać w pudełkach, szafie lub specjalnej szafce na buty. I to właśnie szafka na buty ma najwięcej zalet. Możemy zaliczyć do nich:

  • w pojemnej szafce zmieścimy dużą ilość butów ( Np w obrotowej szafce DAF z nadrukiem ponad 20 . Możemy je posegregować - na tył dać buty, w których rzadko chodzimy, a na przód szafki buty najczęściej użytkowane.
  • szafka to najprostszy sposób, by utrzymać w przedpokoju porządek. Już nie trzeba będzie przestawiać butów, bo przeszkadzają, czy też blokują drzwi. Dzięki szafce na buty będą one ułożone w jednym miejscu.
  • szafka na buty z siedziskiem sprawia, że możemy wygodnie ubrać dane obuwie. Nie będziemy musieli kucać lub ubierać na stojąco, tylko wygodnie usiądziemy sobie.
  • szafka jest ciekawym dodatkiem do wystroju wnętrza - dzięki niej możemy zagospodarować pustą przestrzeń, dodać wnętrzu wyrazistości.
  • odpowiednie przechowywanie obuwia sprawia, że nie niszczy się ono szybko i może nam posłużyć na wiele sezonów.
  •  jeżeli mamy zwierzęta, to buty nie będą dla nich zabawką, nie zostaną pogryzione ani podrapane.
  •  na butach nie będzie się osiadał kurz, dodatkowo szafka ochroni buty przed promieniowaniem słonecznym.

Wygodna i dyskretna szafka na obuwie z siedziskiem

Przy przechowywaniu butów warto również zwrócić uwagę, z jakiego są zrobionego materiału. Najbardziej należy dbać o buty z prawdziwej skóry. To właśnie takie obuwie jest najlepsze dla naszych stóp - nie pocimy się w nich, a skóra dopasowuje się do stopy. To, w jaki sposób przechowujemy skórzane buty ma ogromny wpływ na ich jakość oraz wygląd. Przed włożeniem ich do szafki zaleca się ich dokładne umycie (zarówno cholewkę, jak i spody, a nawet sznurówki). Po ich wyczyszczeniu, należy je odstawić, by dokładnie wyschły, a następnie możemy je zaimpregnować. Buty ze skóry nie lubią wilgoci, dlatego zaleca się, by przechowywać je w specjalnej szafce na buty.

Sklep: SzafkiNaButy.pl - MDS

Komentarze

Zostaw swój komentarz