Koszyk

SZAFKA Z LUSTREM I WIESZAKIEM DO PRZEDPOKOJU – JAK SKOMPLETOWAĆ?

Choć z pozoru to łatwe zadanie, wybór oczekiwanego kompletu mebli do przedpokoju może się okazać pewnym wyzwaniem. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę tak, aby w pełni wykorzystać zalety szafki na buty, wieszaka i lustra.

Dobrze sprawdź wymiary

Odpowiedni wymiar to podstawa. Szeroka oferta szafek na buty pozwoli odnaleźć gotowe rozwiązanie, jednak warto zawczasu sprawdzić, czy gabaryty mebla nie będą kolidowały np. z drzwiami wejściowymi lub wewnętrznymi. Uderzające drzwi mogą nie tylko uszkodzić szafkę, ale też stłuc lustro, stwarzając niebezpieczeństwo zwłaszcza dla dzieci i zwierząt. To szczególnie ważne w przypadku niewielkich przedpokoi.

Zwróć uwagę na wykończenie

Ile szafek na buty, tyle wykończeń. Dobrze, aby nie tylko kolor okleiny lub lakieru, ale i wzornictwo (design) współgrało z resztą mebli w przedpokoju. Ponadto, w przypadku intensywnej eksploatacji szafki (np. gdy dom zamieszkuje duża rodzina) warto zainwestować w trwalszy mebel wyposażony w metalowe kosze i gazowe podnośniki oraz solidne metalowe okucia: uchwyty i zawiasy. mają je wszystkie szafki z serii New Line. Ponadto wykończenie szafki jest nie mniej ważne: krawędzie i kanty powinny oklejane są odpornym na obicia obrzeżem wykonany PCV o grubości min. 1 mm.

Umiejscowienie lustra

Niebagatelne znaczenie ma także umiejscowienie lustra. Jeżeli jesteś wysokiego wzrostu, lustro na niższym poziomie będzie dla Ciebie nieodpowiednie. To nic przyjemnego schylać się, aby upewnić się czy szalik dobrze wygląda. Również wspinanie się na palce do zbyt wysoko umieszczonego lustra nie będzie komfortowe. Polecamy w takim razie zakupy mebli do przedpokoju w komplecie – z wieszakami i lustrem właśnie. Na pewno będzie to spójny stylistycznie wybór oraz opłacalny zakup aniżeli kompletowanie poszczególnych mebli osobno.

Dodano: Szafki na buty