Koszyk

DLACZEGO WARTO TRZYMAĆ BUTY W SZAFKACH?

Każda kobieta marzy o tym, by mieć jak najwięcej butów. Najlepiej każdy fason i to w każdym kolorze. Ale gdzie te buty trzymać, jak ciągle pojawiają się nowe zdobycze. Odpowiednie przechowywanie butów wpływa na ich wygląd, zapobiega przebarwieniom i odkształceniom.

Dobrym rozwiązaniem na przechowywanie obuwia jest szafka na buty. Na początku najlepiej posegregować buty od tych, w których chodzimy najczęściej, aż po te, które ubieramy na specjalne okazje i sporadycznie. Zanim je schowamy, należy najpierw je dokładnie wyczyścić i wysuszyć. Jeżeli tego nie zrobimy, to mogą powstać różne zacieki, a obuwie nie będzie się już ładnie prezentować. Możemy je przechowywać w pudełkach, szafie lub specjalnej szafce na buty. I to właśnie szafka na buty ma najwięcej zalet. Możemy zaliczyć do nich:

w pojemnej szafce zmieścimy dużą ilość butów ( Np w obrotowej szafce DAF z nadrukiem ponad 20 . Możemy je posegregować - na tył dać buty, w których rzadko chodzimy, a na przód szafki buty najczęściej użytkowane. szafka to najprostszy sposób, by utrzymać w przedpokoju porządek. Już nie trzeba będzie przestawiać butów, bo przeszkadzają, czy też blokują drzwi. Dzięki szafce na buty będą one ułożone w jednym miejscu. szafka na buty z siedziskiem sprawia, że możemy wygodnie ubrać dane obuwie. Nie będziemy musieli kucać lub ubierać na stojąco, tylko wygodnie usiądziemy sobie. szafka jest ciekawym dodatkiem do wystroju wnętrza - dzięki niej możemy zagospodarować pustą przestrzeń, dodać wnętrzu wyrazistości. odpowiednie przechowywanie obuwia sprawia, że nie niszczy się ono szybko i może nam posłużyć na wiele sezonów. jeżeli mamy zwierzęta, to buty nie będą dla nich zabawką, nie zostaną pogryzione ani podrapane. na butach nie będzie się osiadał kurz, dodatkowo szafka ochroni buty przed promieniowaniem słonecznym.

Przy przechowywaniu butów warto również zwrócić uwagę, z jakiego są zrobionego materiału. Najbardziej należy dbać o buty z prawdziwej skóry. To właśnie takie obuwie jest najlepsze dla naszych stóp - nie pocimy się w nich, a skóra dopasowuje się do stopy. To, w jaki sposób przechowujemy skórzane buty ma ogromny wpływ na ich jakość oraz wygląd. Przed włożeniem ich do szafki zaleca się ich dokładne umycie (zarówno cholewkę, jak i spody, a nawet sznurówki). Po ich wyczyszczeniu, należy je odstawić, by dokładnie wyschły, a następnie możemy je zaimpregnować. Buty ze skóry nie lubią wilgoci, dlatego zaleca się, by przechowywać je w specjalnej szafce na buty.

Dodano: Szafki na buty